Za oknami coraz większa plucha, coraz zimniej i bardziej deszczowo. Na szczęście wydawnictwo „Psychoskok” nie zawodzi i jak zawsze ma dla nas porcję znakomitych propozycji na listopad (oraz początek grudnia). Zaraz przedstawię Wam większość z nich.

 

1. TYTUŁ: „Na wpółświadomy. Powtarzając za sobą samym”

AUTOR: Maksymilian Bron

DATA PREMIERY: 01.12.2017

KATEGORIA: Poezja

WYDAWNICTWO: „Psychoskok”

ILOŚĆ STRON: 92

CENA DETALICZNA: 19,90 zł

OPIS: „Na wpółświadomy. Powtarzając za sobą samym” to tomik wierszy autorstwa Maksymilana Brona, w którym każdy czytelnik odnajdzie utwory skłaniające do głębszych przemyśleń. Poruszają one bowiem tematykę egzystencjalną. Część z nich dotyczy jednego z najpiękniejszych uczuć, bez którego człowiek nie nigdy nie będzie szczęśliwy – miłości. Wsparcie, wzajemne zaufanie, poczucie bliskości drugiej osoby sprawiają, że rodzi się w nas więcej odwagi do życia. Kilka liryków to typowe wyznania miłosne. Ale autor nie zapomina o innych właściwościach ludzi – podsianiu masek, pod którymi kryją się inne oblicza, czy nieustannym dążeniu do osiągnięcia sukcesu. Wszechobecny konsumpcjonizm przysłania podstawowe, a jednocześnie niezwykle ważne wartości, takie jak przyjaźń, szczerość, życzliwość. A podmiot liryczny jednego z wierszy wyznaje, że to co najbardziej boli, to samotność w pięknym ubraniu. Warto zatem zagłębić się w lekturze i uświadomić sobie, że to indywidualność jest najważniejsza, a nie kopiowanie zachowań czy poglądów.

 

2. TYTUŁ: „A właśnie, że baśnie”

AUTOR: Adam Cichy

DATA PREMIERY: 30.11.2017

KATEGORIA: Bajka

WYDAWNICTWO: „Psychoskok”

ILOŚĆ STRON: 44

CENA DETALICZNA: 15,00 zł

OPIS: Książka jest propozycją dla dzieci i tych dorosłych, którzy wciąż cenią sobie magiczny świat dziecięcej wyobraźni, który bawi i uczy, ale przede wszystkim wzrusza. Zwyczajne przedmioty i codzienne sytuacje zmieniają się, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Dostarczają wiedzy o tym, jak żyć pięknie i mądrze, radząc sobie z własnymi słabościami i przeciwnościami losu. Czym był mityczny jednorożec i czy istniał naprawdę? Co się dzieje w dziecięcym pokoju po zgaszeniu lampy i czy naprawdę są jakieś powody do strachu? Czy towarzystwo warzyw może gwarantować nie tylko zdrowie, ale i dobrą zabawę? Na te i inne pytania Czytelnik znajdzie odpowiedź w książce „A właśnie, że baśnie”.

 

3. TYTUŁ: „Historyjki dla dzieci w języku polskim i angielskim. Część II – kolorowanka”

AUTOR: Wojciech Filaber

DATA PREMIERY: 06.11.2017

KATEGORIA: Literatura dla dzieci

WYDAWNICTWO: „Psychoskok”

ILOŚĆ STRON: 49

CENA DETALICZNA: 21,90 zł

OPIS: Nauka połączona z zabawą to jeden z najlepszych sposobów na zachęcenie dziecka do poznawania nowych słów i pojęć. Książka zawiera dziesięć urzekających opowieści opatrzonych kolorowankami i angielskimi odpowiednikami. Historyjki traktują o różnych zwierzęcych bohaterach. Tutaj nawet mysz potrafi dogadać się z kotem, a rybka z rekinem. To propozycja dla tych, którzy chcą, aby ich dziecko obcowało z językiem angielskim. Książka daje dużo radości, bawi i uczy.

 

4. TYTUŁ: „Imperatyw Boga”

AUTOR: Wiesław Glaner

DATA PREMIERY: 30.11.2017

KATEGORIA: Esej filozoficzny

WYDAWNICTWO: „Psychoskok”

ILOŚĆ STRON: 464

CENA DETALICZNA: 37,90 zł

OPIS: „Imperatyw Boga” sugeruje, że wszyscy jesteśmy na Boga skazani, religijnie zniewoleni do tego stopnia, że już nie jesteśmy w stanie zidentyfikować źródła naszej tożsamości, która, w przekonaniu autora książki, jest raczej schizotożsamością – chodzi o efekt nałożenia na kulturę Słowian płaszcza ideologii katolickiej. Niemniej, już na okładce książki znajdziemy podpowiedź, że przeciwstawiając Boga Porządku chrześcijańskiemu Bogu Cudów, możemy wydostać się z religijnego zamroczenia poszukując sensu i korzeni ludzkiej moralności w filozofii przyrody, w syntezie serca i rozumu. Stąd tak duże znaczenie w percepcji Boga nadał autor zagadnieniom naukowym, przekonując Czytelnika, że współcześnie nauka i sztuka wiedzą o Bogu więcej niż religia.

 

5. TYTUŁ: „Tatuaże podświadomości”

AUTOR: Grażyna Mączkowska

DATA PREMIERY: 17.11.2017

KATEGORIA: Powieść obyczajowa

WYDAWNICTWO: „Psychoskok”

ILOŚĆ STRON: 194

CENA DETALICZNA: 34,90 zł

OPIS: Poruszająca opowieść, która uświadomi nam, że nie da się uciec od złej przeszłości. Akcja zabierze nas na Mazury. Tu poznamy trzy niezwykłe bohaterki. Teresę–bizneswoman prowadzącą własną knajpkę w mieście. Grażkę mieszkającą za miastem, na odludziu, w lesie, dawniej prowadzącą rekreację konną. Gabrysię, która swego czasu przyjeżdżała do niej z wnukami. Czytelnik stanie się świadkiem procesu godzenia się Gabrysi z bolesną przeszłością, która niczym tatuaż pozostawiła niezmywalne piętno w jej umyśle. Jego początki mają miejsce w gabinecie psychologa. To tam poznaje zawartość swojej głowy, rozkładając życie na elementy i od nowa składając je już w zupełnie inny sposób. Czy wreszcie poradzi sobie z traumą i będzie szczęśliwa?

 

6. TYTUŁ: „Sanatio”

AUTOR: Myroslaw G

DATA PREMIERY: 04.11.2017

KATEGORIA: Science fiction z elementami satyry polityczno – społecznej

WYDAWNICTWO: „Psychoskok”

ILOŚĆ STRON: 111

CENA DETALICZNA: 22,90 zł

OPIS: Zaskakujące science fiction z elementami satyry polityczno-społecznej. Wnikając w pełną zaskakujących zwrotów akcji treść, natkniemy się na szalonego naukowca. Człowieka owładniętego chorą wizją uzdrowienia ludzkości. Narrator opowieści–Dżon jest przeciętnym obywatelem. Jego życie zmieni się jednak po wysłuchaniu doktora Taraza – naukowca, który na forum ONZ przedstawi plan uzdrowienia ludzkości. Dla większości osób zagmatwane wystąpienie nie miało znaczenia. Dżon, który uważa, że rasa ludzka pogrąża się w degrengoladzie, ulega jednak patologicznej fascynacji. Niespodziewana śmierć Taraza motywuje go do napisania i zaprezentowania światu biografii naukowca.

 

7. TYTUŁ: „Potworna Michasia”

AUTOR: Marlena Rytel

DATA PREMIERY: 15.11.2017

KATEGORIA: Bajka

WYDAWNICTWO: „Psychoskok”

ILOŚĆ STRON: 31

CENA DETALICZNA: 16,90 zł

OPIS: Michasia ma siedem lat, blond włoski i duże niebieskie oczka. Wygląda niewinnie, niczym aniołek. Nie ma ani brata, ani siostry. Jest jedynaczką. Rozpieszczoną jedynaczką. Zawsze musi być tak, jak chce dziewczynka. Zwłaszcza w domu. Rodzice ustępują jej na każdym kroku. Dziadkowie również. Wszystko zmienia się, gdy do domu przybywa nowy lokator… Książka wciągająca i moralnie rozwijająca.

Komentarze są wyłączone.