Dzisiaj przychodzę z czymś trochę innym niż książki… Mianowicie niedawno zostałam zaproszona do udziału w promowaniu akcji „Darmowe gadżety dla twojego dziecka”. Inicjatorem akcji jest Mateusz Pawłowski, absolwent Technikum Administracyjnego przy SOSW dla Młodzieży Niewidomej i Słabowidzącej w Chorzowie. Szkołę skończył w czerwcu 2016 roku, obecnie ma 21 lat. Mateusz jest osobą niewidomą. Już dwukrotnie organizował konkursy plastyczne dla dzieci – pierwszy w 2014 roku, pod tytułem „Kreatywne dziecko”. Kolejny, rok później, pod tytułem „Pieniądz przyszłości”. Oba konkursy cieszyły się dużą popularnością; w każdym wzięło udział ponad 700 osób.

Do oddania są najróżniejsze akcesoria szkolne, na przykład zeszyty, notatniki, zakładki do książek. Możliwa wysyłka, za którą płaci się jedynie osiem złotych. Zainteresowani mogą więcej dowiedzieć się o akcji telefonicznie (pod numerem 505904182) lub na facebook’owej stronie: http://www.facebook.com/darmowe.gadzety.szkolne .

Uważam, że to wspaniała inicjatywa. Wielu ludzi nie stać na szkolne gadżety, które, jak wiemy, szybko się zużywają i są dość drogie. Mateusz zapoczątkował świetną akcję; pomoc innym to ważna rzecz. Jeśli tylko mamy warunki, pomagajmy! Czasami naprawdę nie potrzeba wiele! Czyn, który nam wydaje się nic niewart, dla kogoś może być bezcenny. Trzymam kciuki za rozwój inicjatywy i przesyłam ogromne podziękowania Mateuszowi za zainteresowanie mnie akcją!

Komentarze są wyłączone.