No i nadszedł ten dzień, kiedy my, kobiety, dostajemy od panów kwiaty, drobne upominki i moc życzeń. Ósmy marca. Na ogół jest to dla nas przyjemne święto. Obchodzimy je na różne sposoby. Sklepy organizują wyprzedaże, więc można znaleźć niemal wszystkie artykuły, których potrzebujemy, w stosownej cenie. Księgarnie przeważnie także dają rabaty na lektury dla kobiet. Po prostu szał. Tylko jak w tym wszystkim wybrać odpowiednią książkę i się nie rozczarować?

Przygotowałam małą listę (oczywiście jest ona subiektywna; to, co ja lubię, niekoniecznie musi podobać się innym). Nie wszystkie pozycje to literatura stricte kobieca, ale zachęcam do zapoznania się z nimi.

1) „Dziennik Bridget Jones” – wszystkie części – Helen Fielding

Oczywiście, cóż innego mogłoby się znaleźć na początku takiej listy? 😉 Wiem, że Bridget ma swoich wielbicieli (a raczej wielbicielki), ale też istnieją osoby, które jej nie lubią. Ja osobiście należę do grona wielkich fanek tej uroczej kobiety, która zawsze jest w stanie wpakować się w kłopoty. Mnóstwo śmiechu gwarantowane. Zdecydowanie polecam!

2) Powieści Moniki Szwai

Uwielbiam je. Nie przeczytałam jeszcze wszystkich, ponieważ jest ich naprawdę sporo, ale te, które przeczytałam, są absolutnie cudowne. Jednak nie są pustymi opowiastkami napisanymi z nudów. Wręcz przeciwnie, bardzo realistycznie opisują niektóre sytuacje, nawet te trudne, jak problemy dzieci w domu dziecka („Dom na klifie”).

3) Książki Nicholasa Sparksa

A zwłaszcza „Jesienna miłość” i „Najdłuższa podróż”. Jestem ich ogromną fanką. Piękne historie o miłości, w sam raz na długie, zimowe (albo te trochę krótsze, wiosenne 😉 ) wieczory.

4) Powieści Ewy Nowak

Zwłaszcza Seria Miętowa (zawierająca kilkanaście książek poruszających różne problemy psychologiczne). Fakt, że jest to propozycja bardziej dla nastolatek, ale myślę, że wśród czytających ten post będzie ich całkiem sporo. Gorąco polecam! Pomogą ustrzec się przed wieloma kłopotami, a przy tym gwarantują naprawdę świetną, niezapomnianą rozrywkę.

5) „Chłopak na zastępstwo” – Kasie West

Skoro już jesteśmy przy propozycjach dla nastolatek… Ciepła, prawdziwa opowieść o tym, do czego mogą doprowadzić nas kłamstwa. Napisana naprawdę dobrym stylem – fabuła wciągająca, a czytelniczka nie może się doczekać, żeby po przerwie (na przykład na naukę), znów zasiąść do czytania.

6) „Nigdy w życiu!”, „Serce na temblaku”, „Ja wam pokażę!”, „A nie mówiłam!” – Katarzyna Grochola

I tutaj znowu, tak jak w przypadku Bridget Jones, jest grono fanów i grono tych, którzy wyżej wymienionych książek nie lubią. Ja akurat dobrze się bawiłam czytając te pozycje, więc polecam się z nimi zapoznać. A na pewno obejrzeć kultowy film „Nigdy w życiu!” w reżyserii Ryszarda Zatorskiego, z Danutą Stenką w roli Judyty. Chociaż film różni się bardzo od książki, jak wiadomo.

 

To tylko kilka książek spośród tak gigantycznej oferty, jaką możemy znaleźć w księgarniach, zarówno tych stacjonarnych, jak i internetowych. Tak więc, drogie Panie, szukajcie! Na pewno każda znajdzie coś dla siebie. Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Kobiet!

1 komentarz.

  1. Sylwia pisze:

    Zdecydowanie kobieca lista:))) jestem za!!! Wszystkiego najlepszego, niech geniusz kobiecy w nas trwa i wzrasta!!!! Sylwia