Wiem, że niektórzy ludzie są bardzo zajęci i prawie nie mają czasu na czytanie książek. Ale już czasopismo to co innego, prawda? Można wybrać sobie artykuł, według uznania – krótszy lub dłuższy, na jaki akurat mamy czas i ochotę. Wszystko super, tylko jak wybrać odpowiednią gazetę? Przygotowałam kilka propozycji… Oczywiście nie każdemu przypasują, to zrozumiałe, ale tradycyjnie zapraszam do dzielenia się swoimi pomysłami – im więcej, tym lepiej 😉 .

1) „Victor Junior”, „Victor Gimnazjalista”, „Cogito”młodzież180d183dcog

Są to jedne z moich ulubionych periodyków. „Victor Junior” jest kierowany do uczniów podstawówki, „Victor Gimnazjalista” do gimnazjalistów, a „Cogito” do licealistów. Każda gazeta zawiera wskazówki, jak się uczyć, ciekawe dla danej grupy wiekowej artykuły, porady, a także… uwaga, przykładowe testy! Szóstoklasisty, gimnazjalne i maturalne. Polecam wszystkim, także rodzicom, którzy nie wiedzą, jakie odpowiednie czasopisma kupować swoim dzieciom.

2) „Bravo Sport”, „Giga Sport” wielbiciele sportu252435012011341241157274duza-okladka-gigasport-styczen

Znajdziecie nie tylko artykuły dotyczące piłki nożnej; dziennikarze bardzo dbają, aby pismo było wszechstronne. Znajdziecie mnóstwo ciekawostek, a nawet (coś może bardziej dla dzieci, chociaż nad niektórymi pytaniami z pewnością nieźle pogłowią się nawet dorośli) – zgadywanki i quizy o sporcie.

3) „Deutsch Aktuell”uczący się języka niemieckiegoda56

Ciekawe teksty po niemiecku z trudnymi słówkami przetłumaczonymi na polski – idealne do nauki, nawet dla początkujących.

 

4) „English Matters” uczący się języka angielskiego__b_189641844313

Sytuacja, jak z „Deutsch Aktuell”, tylko tym razem dla wielbicieli angielskiego.

komentarze 2.

  1. Sylwia pisze:

    Dziękuję bardzo za podpowiedź, zwłaszcza cenne dla mnie czasopismo do nauki języka niemieckiego:) Serdecznie pozdrawiam:)

    • Natalia Świerczyńska pisze:

      Cieszę się, że mogłam pomóc 🙂 . Również pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia w nauce języka 🙂 .