Wiele osób, wybierając się na koncert do filharmonii, popełnia duże błędy, nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Dlatego właśnie postanowiłam napisać ten artykuł.

Na początek, ubiór:

Otwórz szafę i wyjmij z niej tylko te ubrania, które sią odświętne i szykowne. Jeżeli masz problem z rozpoznaniem, co jest naprawdę eleganckie, bardzo łatwo możesz rozwiązać problem, pytając swoją Babcię lub Mamę o zdanie. One na pewno były niejeden raz w filharmonii i pomogą Ci dokonać wyboru. Jeżeli jednak nie masz obok Mamy lub Babci, podpowiem: odpowiednie będą ciemne, najlepiej granatowe lub czarne, ubrania; dla kobiet spódnice i koszule albo sukienki, a dla mężczyzn garnitury.

Punkt drugi, ogólny wygląd:

Koniecznie umyj włosy – jeżeli tego nie zrobisz, będziesz wyglądał/wyglądała niechlujnie, a przecież tego nie chcesz, prawda?

Umyj też zęby. Brzydki zapach z ust to najgorsze, co może Cię spotkać, kiedy wybierasz się do filharmonii.

Wyprasuj ubranie i wypastuj buty. Osoby, które dają koncert, włożyły sporo pracy w to, aby się przygotować. My możem zrobić choć tyle, by ładnie wyglądać.

Punkt trzeci, w filharmonii:

Koniecznie wcześniej zarezerwuj bilet na koncert i zapłać.

Spokojnie idź na salę, w której odbędzie się koncert, oczywiście uprzednio zostawiwszy okrycia wierzchnie w szatni.

Telefon (z oczywistych powodów) powinien zostać wyłączony i schowany do torebki (jeżeli się takową posiada) lub kieszeni. Ale nie zostawiaj przedmiotów wartościowych w szatni, sprawiając tylko kłopot szatniarzom.

Nigdy nie spóźniaj się na koncert! To niekulturalne i przeszkadza muzykom.

Jeżeli musisz przejść do swojego miejsca obok innych, siedzących już ludzi, to zawsze twarzą do nich!!! Nigdy odwrotnie, bo jest to po prostu niekulturalne!

Pamiętaj, żeby siedząc na swoim fotelu/krześle nie wiercić się zbytnio.

O ile to możliwe, postaraj się nie wychodzić w czasie koncertu, gdyż to również może rozproszyć muzyków.

Jeżeli zastosujesz się do wymienionych przeze mnie zasad, a przy tym będziesz miły/miła dla innych, możesz mieć pewność, że będąc na koncercie, nie zachowasz się nieprawidłowo.

komentarze 2.

  1. Agata Kłosek pisze:

    Bardzo przydatne porady, trafnie ujęte.