Autor: Sylwia Baczyńska Gatunek:
Ocena

Tym razem coś nieco odmiennego od reszty moich recenzji, bo książka dla dzieci, ale na pewno warta przeczytania.

Kryminał dla młodszych czytelników, opowiadający o niezwykłym rodzeństwie, prowadzącym biuro detektywistyczne T&T. Tusia jest bardzo inteligentną dziewczynką, a Tymek niesamowicie spostrzegawczym, autystycznym bratem Tusi. Tym razem wyjeżdżają na wakacje w Tatry, razem z mamą i babcią. Pewnego pięknego dnia, zaraz po powrocie z udanej wycieczki, Tusia spostrzega w oknie pokoju ogromnego pająka… Czy będzie to zwykły przypadek, czy może okaże się, że na terenie hotelu grasuje szajka przestępców? W rozwiązanie zagadki każde z rodzeństwa będzie miało swój wkład. Tymek dostrzeże szczegóły, niemalże niewidoczne dla zwykłych ludzi, a Tusia wymyśli, jak wykorzystać wszystkie elementy układanki tak, aby do siebie pasowały…

W tej książce autorka pokazuje, jak wprowadzać młodsze dzieci w świat autyzmu tak, aby zrozumiały zagadnienie i aby nie śmiały się w przyszłości, gdy zobaczą człowieka chorego na autyzm. Kto wie, być może naprawdę im się to przyda?

Przy okazji można się świetnie bawić, zgłębiając tajemnicę tarantuli razem z bohaterami powieści… Ciekawe, czy Sylwii Baczyńskiej uda się wyprowadzić czytelników w pole i czy na końcu rozwiązanie okaże się być zupełnie inne, niż się spodziewali? Miłej lektury!

Książkę można kupić przez stronę internetową wydawnictwa Lek – Art: www.lek-art.pl

Napisz komentarz

Musisz być zalogowany żeby dodać komentarz.