Autor: Agata Christie Gatunek:
Ocena

Zbiór opowiadań autorki najbardziej poczytnych kryminałów na świecie! Tytuł całej książki jest równocześnie tytułem pierwszego opowiadania, które, muszę szczerze przyznać, ciut mnie rozczarowało. Nie było tam specjalnie zawiłej fabuły, a Herkules Poirot prawie nie miał pola do popisu – tylko odrobinę. Oczywiście to moja prywatna ocena, ktoś inny może sądzić inaczej. Za to inne opowiadania bardziej mi się podobały, a szczególnie „Sen”. Tam Poirot rzeczywiście się wykazał.

Autorka po raz kolejny zaskakuje, przynajmniej mnie. Wszyscy są podejrzani, wszyscy mają motyw, wszyscy mają sposobność… Tylko kto zabił i czy to w ogóle było zabójstwo? Tymi słowami można by określić cały zbiorek. Gratka zarówno dla fanów kryminału, pióra Agaty Christie, ale też dla tych, którzy za bardzo nie lubią się bać.

Ja sama nie lubię książek, które przyprawiają człowieka o to, że boi się sam przebywać w domu oraz o to, że boi się ciemności. A niektóre takie powieści miałam wątpliwą przyjemność przeczytać (na szczęście nie autorstwa Agaty Christie).

Więc… abyście mogli sprawdzić, czy zgadzacie się ze mną w ocenie książki, zachęcam do przeczytania! Jeżeli chcielibyście, Drodzy Czytelnicy, podyskutować o tej książce (jak i o każdej innej) zachęcam do pisania w komentarzach i na mojego maila 🙂

komentarze 4.

  1. Sylwia pisze:

    Z pewnością przeczytam! Świetna recenzja, jak zwykle!

Napisz komentarz

Musisz być zalogowany żeby dodać komentarz.