Autor: Beata Andrzejczuk Gatunek:
Ocena

„Julia 4” to powieść, w której opisane są dalsze losy Julii, kuzynki znanej nam Natalii (bohaterki wszystkich części „Pamiętnika Nastolatki”).

Dużo się dzieje! Julka idzie do liceum, poznaje nowe koleżanki, rozpoczyna nowy rozdział w życiu… We wszystkich rozterkach wspomaga ją jej chłopak, Eliasz. No właśnie… Przynajmniej wspomagać powinien, bo zaraz na początku książki szczęśliwa dotąd para kłóci się i potem zrywa ze sobą kontakt. Julia cierpi, a do tego ze wszystkich stron jest bombardowana radami typu: „To ty powinnaś go przeprosić”. Gdy w końcu dziewczyna decyduje się na to, żeby z Eliaszem porozmawiać, to on ją odrzuca lub pokazuje się ze szczuplejszą i ładniejszą (jak się Julii wydaje) Rozalią.

Do tego wydaje się, że wszystkie przyjaciółki Julki mają szczęśliwe związki, oprócz Kasi i Joasi, które jeszcze nie układają sobie życia uczuciowego.

Julia zastanawia się, czy warto walczyć o Eliasza, którego wciąż kocha, ale chyba bez wzajemności… Aż do czasu…

Czy Eliasz i Julia się pogodzą i odbudują to, co się w ich relacjach wcześniej popsuło? A może okaże się, że ktoś postronny cały czas podsyca konflikt, oczywiście świadomie? Czy przyjaźń Julki z dziewczynami przetrwa?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziecie w niezwykle mądrej i ciepłej książce Beaty Andrzejczuk. Gorąco polecam!

Napisz komentarz

Musisz być zalogowany żeby dodać komentarz.