Autor: Marcin Przewoźniak, Joanna Jabłczyńska Gatunek: ,
Ocena

Przepraszam Was za długą nieobecność, przygotowania do konkursu kuratoryjnego całkowicie pochłonęły mój wolny czas. Teraz, w ramach przeprosin, podsuwam recenzję wspaniałej książki autorstwa Marcina Przewoźniaka i Joanny Jabłczyńskiej.

Zaczyna się okres studniówek. Wszyscy biorący w tych wydarzeniach udział mają problemy: jak się ubrać, jak się zachować? Trwa także karnawał, a więc czas zabawy i imprez. Bywa, że nie wiemy, czy jako zaproszony gość wypada przyjść punktualnie, trochę się spóźnić, czy może raczej przyjść jeszcze przed czasem? Zawsze na czasie są książki, które pomagają nam rozwiać tego typu wątpliwości. Ja zdecydowanie polecam Wam „Niezbędnik dobrych manier dla nastolatków”.

Książka zawiera odpowiedzi na mnóstwo trapiących nas, jako młodzież, zmartwień. Naturalnie znajdziemy opis sztućców, talerzy i kieliszków, które możemy zobaczyć (i, co gorsza, z których będziemy musieli korzystać!) na proszonej kolacji. Poza tym, co zrobić, gdy popełni się gafę? Kilka porad na temat korzystania z komórki. Jak się zachowywać, gdy przypadkiem spotkamy na ulicy kogoś sławnego, naszego idola? Kilka informacji na temat dyskusji. Ostrzeżenie przed plotkami, które rozchodzą się z prędkością światła, aż w końcu docierają do samego zainteresowanego. Znajdzie się też parę porad dla palaczy. No i oczywiście, ubranie. Jakie na którą okazję?

Niemal każdy rozdział opatrzony jest ładnymi, przyciągającymi wzrok zdjęciami, historyjkami „podpatrzonymi w realu”, a także krótkimi anegdotkami „Od Joasi”, zawierającymi rady prosto od Joanny Jabłczyńskiej, znakomitej polskiej aktorki.

Krótko mówiąc (i trochę kolokwialnie) – super książka. Polecam każdemu, kto ma choćby najmniejsze dylematy związane z savoir – vivre’ m. A w sumie kto z nas ich nie ma?

 

Książkę do przeczytania udostępniło wydawnictwo „Publicat”, za co bardzo dziękuję.

1 komentarz.

  1. Sylwia pisze:

    Witam ponownie, jak dobrze, że znòw działa Pani na Mądrym Pisaniu. Ciekawa książka:) chętnie przeczytam:)

Napisz komentarz

Musisz być zalogowany żeby dodać komentarz.