Autor: Agata Christie Gatunek: ,
Ocena

Klasyczny kryminał. Niezbyt przyjemna aura. Wszyscy są podejrzani. I w tym całym zamieszaniu czarna kawa…

Kolejny popis Herkulesa Poirota. Nadzwyczaj mądre rozwiązanie zagadki, do którego doprowadził… perfekcjonim detektywa. Prawda, że to bywa czasem przydatne?

Książka ma tę zaletę, że nie jest zbyt straszna, więc można ją bez oporów czytać nawet wieczorem. Jednak niektóre rzeczy, zwłaszcza opis „ataku serca” ofiary (jak to naprawdę było, pewnie każdy się domyśla – dla Herkulesa Poirota nie ma przypadków!). Jednak mimo wszystko polecam książkę do przeczytania w wolnym czasie – po prostu dla rozrywki czy, jak kto woli, dla zabicia czasu. Nie jest to powieść z morałem czy zawierająca jakieś pozytywne (lub też negatywne 😉 ) wartości. Po prostu kryminał, czyli, jak wiemy, coś, co Agacie Christie wychodzi najlepiej.

Zapraszam do dzielenia się wrażeniami z lektury, w komentarzach i prywatnie, na maila podanego w rubryce „Kontakt”, jak również przez Facebook’owy fanpage „Mądrego Pisania” 🙂 .

komentarze 2.

  1. Sylwia pisze:

    Bardzo fajna książka, zwłaszczamdla wielbicieli kryminałòw, zgadzam sie w pełni z Pani opinią. Można nieco pobawić się, wytężając szare komórki w deszczowe, wakacyjne popołudnie… Pozdrawiam Panią i wszystkich czytelników tej wspaniałej strony o literaturze! Z tego, co wiem, dość dużo autorytetów i nawet autorów bardzo pozytywnie wypowiada się o Pani pracy! Tak trzymać!!!!!!!

Napisz komentarz

Musisz być zalogowany żeby dodać komentarz.